Włóż buty, przyjdź do Huty

Projekt „Włóż buty, przyjdź do Huty” to pierwsza w Polsce multimedialna ścieżka edukacyjna z elementami gry ulicznej - dzięki takiemu innowacyjnemu połączeniu wycieczka po Nowej Hucie staje się niezwykle atrakcyjnym i niezapomnianym przeżyciem.
Turysta poruszając się po wyznaczonych w przewodniku punktach z multimediami w ręku (materiały umieszczone na odtwarzaczu mp4!), poznaje w sposób niebanalny, bo słuchając wspomnień czy rozwiązując specjalnie przygotowane zadania, nie tylko historię PRL-u oraz Nowej Huty, ale także wiele anegdot odsłaniających nieznane obszary życia codziennego.Elementami ścieżki są:
Przewodnik, a w nim:
  • przygotowana i opracowana mapa dzielnicy
  • zadania edukacyjno-informacyjne przypominające historię Nowej Huty, a w szczególności nowohucki wkład w walkę o wolność w II połowie XX w.
  • Fakty z historii Polski, ciekawostki z dziejów najmłodszej dzielnicy Krakowa, atrakcyjne zdjęcia z epoki.
Odtwarzacz mp4 z nagraniami audio-wideo (relacje historyków profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszkańców Nowej Huty, artystów i architektów m.in. Jerzego Fedorowicza, Stanisława Juchnowicza)
Spacer trwa ok 2 godzin i co najważniejsze w tym roku jest bezpłatny!


Aby skorzystać ze ścieżki należy udać się po przewodnik i odtwarzacz, które są do pobrania w siedzibie Muzeum PRL-u lub nowohuckim oddziale Muzeum Historycznego miasta Krakowa.

Ważna informacja: Wypożyczenie sprzętu (mp4) możliwe jest jedynie po pozostawieniu w depozycie dokumentu ze zdjęciem.
Wkrótce materiały audio-wizualne będzie można pobrać ze strony internetowej Muzeum PRL-u.
Projekt dofinansowany został ze środków programu „Mecenat Małopolski” pozostającego w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Ścieżka udostępniana jest dla zwiedzających w następujących terminach:
Od poniedziałku do piątku: w godz. 9.00 – 15.00 w siedzibie Muzeum PRL-u (os. Centrum E1, d. kino Światowid) i MHK Dzieje Nowej Huty (os. Słoneczne 16).
W sobotę: od 10.30 do 14.00 w MHK Dzieje Nowej Huty (os. Słoneczne 16).
W niedzielę: od 10.30 do 14.00 w Muzeum PRL-u (os. Centrum E1, d. kino Światowid).

Rezerwacje: mailowo: muzeumprl@muzhp.pl lub telefonicznie: 12/686-61-65