Rusza nowy konkurs historyczno - filmowy!

Rusza nowy projekt filmowo-historyczny „Bohaterowie drugiego planu”.
Zachęcamy uczniów szkół ponadpodstawowych do odnalezienia i opisania historii osób, które służyły pomocą i wsparciem wszystkim walczącym o wolną Polskę od 1944 do 1989 roku, czyli np. żołnierzom podziemia niepodległościowego, członkom tajnych organizacji, działaczom opozycyjnym.

Nagrodą dla laureatów konkursu są warsztaty filmowe w PWSFTviT w Łodzi prowadzone przez Macieja Drygasa. Podczas warsztatów młodzi ludzie we współpracy ze studentami PWSFTViT zrealizują etiudy filmowe o swoich bohaterach.

Projekt zakończy uroczysty pokaz filmowy w warszawskim kinie Iluzjon w grudniu 2015 r. W trakcie gali finałowej jury przyzna główną nagrodę projektu.

Partner konkursu, Polska Press Grupa, przyzna nagrodę dodatkową, którą będą warsztaty dziennikarskie.

Prace można nadsyłać do 23 maja 2015 r. na adres Muzeum Historii Polski.

Wszelkie szczegóły na temat konkursu znajdują się w zakładce „Bohaterowie drugiego planu”.